October 22 2020 08:21:32
Управление
· Начало
· Правила
· Новини
· Статии
· Форум
· Библиотека
· Връзки
· Фото галерия
· Красива България
· Търсене
· Връзка с нас
· Въпроси и Отговори
Последни статии
· Иван Марков (Иван...
· Поройчани (втора част)
· Шевици от югозападна...
· Поройчани
· Видението при Римската...
· Вълчи празници
· Хумористичният...
· Къде остава...
Случайна статия
Гергьовден - 6 май - (Народни обичаи)
Календар/Събития
<< Октомври 2020 >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Случайна снимка
Семейство от Русе
Семейство от Русе
Народни носии
Теми във Форума
Последни теми
· Текстове на народни...
· погребални песни
· Къпинчовци, цоглавци,...
· Митове, легенди за...
· СУРВА - древен...
Горещи теми
· мечкадарските песни [60]
· Здравейте... [59]
· Текстове на народни... [52]
· Събори - къде, кога [40]
· Носии от Тракия и... [34]
Последни коментари
във фотогалерия
за жалост не е, по скоро...
Кюстендил
Когато гледам такива...
красиво е.
Вече намерих рамките (...

в статии
Една статия с някои...
Интересното е, че почти...
На същия сайт за Видин...
Легенди и предания за...
Статия за Видовден -...
Кирилизатор
Екипът на сайта
RSS Емисии
Абонирайте се за нашите емисии

Последни новини
Последни статии
Последни теми
Последни интернет връзки

Преглед на тема
 Отпечатай темата
Здравейте...
akartcheva
Здравейте! Аз сам от София, интересувам се от школите в българския фолклор и се надявам на помощ тук и сега Wink Не мога да намеря материали писани до 1944 г. Помогнете ми, моляяяяяяяя akartcheva

emilia_n
Какво ти трябва по-точно? Бих ти препоръчала няколко фолклористични сборника.
Ечо

Светулчо
Здравейте,казвам се Светослав Димитров Димитров (фам. име на дядо ми,по майчина линия е Балтийски и много се гордея специално с фамилията на дядо ми,защото още повече че фамилиите на СКИ са мн. малко в България.).На 14 години съм и уча в Добрич в езикова гимназия с немски език.Родом съм от Ловеч и държа това да се знае.Много обичам родния си град и край.Имам 3 села-селото на дядо ми,от страна на майка ми-село Смочан,селото на баба ми пак от страна на майка ми-село Българене и селото на дядо ми от страна на баща ми-село Прелом.Баща ми е починал доста отдавна и не съм се замислял всъшност колко години са изминали от смъртта му,но не с есещам всъшност.Той беше капитан на кораб и плаваше предимно с чуждестранни кораби.Почина от рак на мозъка(злокачествен тумор).Майка ми се казва Янита,кръстена на прабаба ми Яна и е по професия Биоложка и Химичка.
Интересувам се от Природа(природозащита),история,Фолклор,български народни обреди и обичаи,ритуали.
На мнение съм че трябва освен да се съхранят българските традици,а и да се възвърне почитта към Небето-древната вяра на Българите.
Любима музика-рок и метъл(в по-лека форма,но харесвам и тежкия метъл),разбира се и НАРОДНА МУЗИКА.
Мечтата ми е да живеем,ние Българите,в една друга България,каквато би се харесала и на нашите предци и велики владетели!
Да си върнем отново България такава,каквото БЕШЕ!

РЕДАКЦИЯ: Чак сега прочетох мнението изцяло. Премахнах някои неща - прочети точки 5 и 7 от правилата. Изказвания на расова, или етническа основа те вкарва директно в черния списък на администраторите.
Редактирано от Куцулан на 01-03-2008 01:51

emilia_n
Ти не помниш какво беше преди 10. 11. 1989г. Няма как да знаеш като си роден след тези събития. Наистина много неща се промениха. Някои от тях са свободното слово, свобода на вероизповеданието. По мое време беше забранено да се ходи в църква, дори мен са ме кръщавали тайно.
Що се отнася до циганите и турците въпроса е много деликатен. Те също са граждани на тази страна. Вярно, че и на мен не ми харесва Доган, но обикновените турци нямат нищо общо със зулумите, които той върши.
Ечо

Куцулан
Аз предлагам да спрем до тук. Освен ако не се обсъжда фоклора на българските цигани и турци и за това да има отделна тема.
Мир и разбирателство
"Станеш ли овца, вълците са готови"

emilia_n
Прав си Куцулане. Мисля, че бистренето на политиката е по-добре да става в историческите сайтове. На тях по им приляга да се нищат политически въпроси по простотата причина, че те са част от историята.
Ечо

Tzar Boris 1
Здравейте Патриоти Smile Казвам се Ивайло и сам от София на 21 години.
Македонските песни и Българския фолклор като цяло са ми в кръвта.
Ще ви поздравя с любимата ми : Костадин Гугов - Морен сокол пие...
Редактирано от Tzar Boris 1 на 21-03-2008 21:20

emilia_n
Благодаря Иво. Костадин Гугов е един от любимите ми български народни певци. Мир на праха му!
Ечо

Aseda
Тъй като старите фотографии са ми слабост , както май вече Smileразбрахте, искам да се похваля. От 18.04.2008г. до 10.05.2008г. в музея на Банско направихме изложба със стари снимки. Показахме около 240, периодът, който обхващаха беше около 100 години. Най-старата снимка е от 1874г. и е правена във Виена, но жената на нея е чиста банскалийка - родена, живяла и починала в Банско. Най-новите снимки са от 70-те години на 20 век. Имаше доста голям интерес. Много хора предложиха да донесат още снимки и пак да направим друга изложба.
За съжаление от Община Банско и лично от кмета изложбата беше бойкотирана. Причината - междуличностни отношения с някои от съорганизаторите. Здраве да е.
Аз през цялото време бях в залата и преживяването беше фантастично.Smile Не можете да си представите какви положителни емоции от контактите с хората, които познават себе си или свои близки и познати.
http://picasaweb.goo...Aseda64/__
http://picasaweb.goo...a64/JxeymD

Aseda
Да добавя изложбата се казваше "Нашето Банско".

Мирилайлай
Браво, много хубави снимки! Сигурен съм че и в бъдеще ще правите такива изложби и събирания и интересът ще бъде още по-голям.

Аз също обичам да разглеждам стари фотографии. Особено ми е интересно да гледам например фотографии на градове и селища, които добре познавам и така мога да съпоставя, това което е изобразено на снимката с днешната ситуация. Виждаш "историята" на развитието на града и на промените със строителството последователно показани на снимките. (друг е въпроса, че това строителство днес вече доста природа и въздух започна да унищожава)

Smile

пабирока
Благодаря, Аседа!Smile Много ценни неща видях, изтеглих си някои интересни снимки Smile Май, за съжаление, тази традиционна култура на българина, днес се комерсиализира и загубва безвъзратно! Вече е трудно да видиш такива открити и одухотворени лица, освен на стари хора, някъде изтляващи бързо, далеч, по забравени от всички и всичко махали и призрачни селца по планинските пущинаци!

Aseda
пабирока писа:
Благодаря, Аседа!Smile Много ценни неща видях, изтеглих си някои интересни снимки Smile Май, за съжаление, тази традиционна култура на българина, днес се комерсиализира и загубва безвъзратно! Вече е трудно да видиш такива открити и одухотворени лица, освен на стари хора, някъде изтляващи бързо, далеч, по забравени от всички и всичко махали и призрачни селца по планинските пущинаци!

Истина е, че излъчването на хората от снимките е като че ли друго. Аз даже съм направо влюбена в някои снимки. Някои от тези хора са се снимали по един два пъти в живота си, но позират с такова достойнство.

Spock
Привет и от мен! Аз съм Радин (но всички ми викат Кивито), от София, студент, специалност Българска филология - първи курс. От известно време се възползвах от материалите Ви като анонимен потребител, но реших да еволюирам в регистриран такъв. Най-малкото, за да поздравя създателите на този сайт за добре свършената работа. Pfft

rossizoran
Здравейте всички!Аз Росица Жекова.Подписвам се с rossizoran.Зоран е името на болонката ми.Обожавам животните.В дипломата ми пише акгриса,но на този етап не се занимавам с театър.Сценарист съм в БНТ в детското предаване "Яко".Обичам да слушам българска народна музика.Всичко свързано с родния ми край-Добруджа ми е мило.И се опитвам да го направя достояние на повече хора.Интересите ми са много и различни , но без политика.В този български сайт съм от много скоро.Тук е твърде приятно!Родена съм в Добрич, но живея в София.Успех на всички!Роси
Росица Жекова

Samardala
Здравейте и от мен! Казвам се Горка, от София, на 30 г. и от около година и половина ходя на народни танци Smile Допреди да тръгна на народни танци не обичах много народна музика да си призная честно, даже се чудех на майка ми и вуйчо ми като надуят радиото да слушат народна музика...но откакто ходя на репетиции почнах да ги разбирам Wink Явно човек трябва да му "узрее" акъла, на кой по-рано, на кой по-късно Grin
На сайта попаднах случайно и много ми хареса така че - ето ме и мен тук Smile

пабирока
За много години, Горке и добре дошла! Права си, че човек трябва да узрее за народната ни музика, защото тя, неподправената иде от векове, от хилядолетия, свидно пазена от дедите ни, носеща хармоничната същност на децата на Земята. И в това нехармонично и бездуховно време е като бисер в утайката! Трябва да си направи човек доста труд, да раздвижи талога и прогледне за да го открие.
Радвам се, че нашите танци и хора събуждат вече много хора за това! Жалко, само, че народната ни музика и пеене още не е застъпено по този начин, с курсове, защото и то е част от това нещо, от което е и танцът! За това аз предложих моята Самоучителница. Жалко, че тя все още не е открила този отзвук, който търсех!
Е, нова година е, изпълнена с надежди! Дано се изпълнят през нея поне най-нужните ни днес! Smile

plamen pavlov
здравейте казвам се пламен павлов и съм от венелин варненско че обичам бг народна музика няма да го коментирам щом съм се регистрирал тук искам само да споделя че напоследак се занимавам с родословното си дърво което дядо ми започна да прави и аз продължавам и мога да се похваля че си знам прадедите от 1800година до сега,ако някои се е занимавал с такова нещо да ми пише -да обменим опит

Вангелия
Здравейте, казвам се Вангелия и съм родом от Петрич, но от няколко години живея в София. На времето се срамувах от името си, но сега се гордея с него и най- вече за това,че съм кръстена на моята баба. Много обичам родният си край и селото на баба ми-Яворница и къщата там, всичко. Много е красиво.
В моето семейство винаги са се спазвали някои традиции, въпреки забраните на времето, вечерята за бъдни вечер, яйцата за Великден, живият огън и всички тези неща които в последните години просто станаха мода, за мен винаги са били част от живота ми. В крайна сметка кой може да ти каже кога, какво и защо слагаш на масата си. Надявам се, скоро да се пишат нови неща за предстоящите големи празници и обичаите свързани с тях.
Последните няколко години от живота ми минаха в отглеждането на дечицата ми. По принцип съм учила Информатика и се надявам да успея да се реализирам все в един момент с това.

emilia_n
Ако силно желаеш, това, което искаш, то ти ще успееш.
Ечо

Прехвърли се във форум:
Превод с Гугъл
Вход
Потребителско име

Парола

Все още не сте потребител?
Натиснете тук да се регистрирате.

Забравили сте си паролата?
Поискайте си нова тук.
Поговорки
Умира и в гърне надзира.
Чат
Трябва да влезете, за да публикувате съобщение.

03/03/2019 07:55
Честит 3ти март Одобрявам

04/01/2019 08:39
За много години. Да сте живи и здрави и много успехи. Здравей

06/03/2018 17:44
Здравей

28/05/2017 22:39
Smile

28/02/2017 09:42
Кво да ви кажа - вече 10 години сме тук Clap

30/10/2016 19:28
Здравейте,СКЪПИ ПРИЯТЕЛИ-ЧЛЕНО - ВЕ НА ЛЮБИМИЯ МИ САЙТ,А И НЕГО- ВИ ГОСТИ! Обръщам се тук към всички вас с гореща молба- НАСОЧЕТЕ МЕ КЪМ БЪЛГАР

24/05/2016 16:35
Чести 24-ти май на всички членове на Любимия ми Сайт! Честит 24-ти май на неговите създатели и радетели той да е такъв и да съществу ва! Честит 24

27/09/2015 16:50
Здравейте! Бих искала да помоля за съдействие. Необходим ми е текстът на родопската песен "Дума са дума от стари люде", изпълнявана от трио "Р

10/06/2015 07:50
Здравейте, много моля за седействие. Спешно търся Българска песен, изпълняват я по сватбите. Която се изпълнява от мъж и до колкото разбрах

21/03/2015 08:04
Скъпи приятели, ИМАМ МНОООООГО ДА НАПИША И ПО ПРЕДЛО ЖЕНАТА ОТ МЕНЕ ТЕМА "ЗМЕЙОВЕ,ДРАКОНИ...
", А И ДА ВИ ПРЕД ЛОЖА ЕДНА НОВА ТЕМА. Разни пробл

Гласувайте за нас в BGtop

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!

Време: 0.06 секунди - 50 Търсения 28,693,916 уникални посещения